تبلیغات

زاهدان| دید افقی در نصرت‌آباد به 1000 متر رسید؛ گردوغبار تا زهک تاخت

علی ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اشاره به وقوع گردوغبار در زاهدان اظهار داشت: هم‌اکنون دید افقی در شهر زاهدان 1200 متر و در زهک به 2000 متر رسیده است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: منشأ گردوغبار همین تندبادهایی است که امروز در مسیر زاهدان- زابل و اطراف زاهدان رخ داد و موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در شهرهای استان شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر زاهدان در زابل نیز گردوخاک موجب کاهش کیفیت هوا شده و دید افقی را به 4000 متر رسانده است، این گردوغبار تا نواحی مرکزی و خاش ادامه داشته و نواحی جنوبی استان شرایط عادی است.

ملاشاهی در بخش دیگری با تأکید بر ناسالم بودن کیفیت هوای زاهدان، گفت: غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان بیش‌ازحد بحران است.

15 میلی‌متر باران در چابهار بارید

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به فعالیت سامانه بارشی در استان اشاره کرد و افزود: بارش‌ها از عصر امروز در برخی نقاط جنوب استان شروع شد که در شهر راسک 8.2 میلی‌متر باران داشته‌ایم.

وی ادامه داد: علاوه بر راسک، در روستای "شارک" از توابع چابهار نیز 15 میلی‌متر بارندگی داشتیم. از شهرها و توابع شهرستان‌های نیکشهر و فنوج نیز باران گزارش شده است.

ملاشاهی در بخش دیگری گفت: تا فردا وزش باد و گردوخاک در مناطق شمال استان ادامه دارد البته شدت وزش باد در شمال استان به نسبت شدید ارزیابی شده که منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید در این مناطق می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای شمالی سبب می‌شود تا روز پنجشنبه دمای هوا 5 تا 7 درجه به‌ویژه در مناطق شمال استان کاهش یابد که این شرایط موقتی است و مجدد در روزهای پیش رو هوا گرم‌تر می‌شود.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار