تبلیغات

داورزنی: وزارت ورزش به‌طور کامل از برنامه‌های کشتی حمایت می‌کند/ کسب سکوی آسیایی و جهانی در تنیس‌روی‌میز رؤیا نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا داورزنی در پایان مجمع سالیانه فدراسیون تنیس روی میز گفت: خوشبختانه در یکی دو سال اخیر اتفاقات خوبی در این رشته افتاده و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است. همچنین فدراسیون تلاش کرده تجهیزات خود را بروزرسانی کند، با وجود این، وزارت ورزش و ادارات کل استان‌ها باید کمک کنند که این رشته بیش از این توسعه پیدا کند.

وی افزود: قهرمانان تنیس روی میز در جهان و المپیک در قاره آسیا هستند و اینکه بگوییم انتظار داریم ورزشکاران ما  روی سکوی آسیایی و جهانی باشند زود است اما انتظار داریم که در تنیس روی میز جزو بهترین‌های آسیا و جهان باشیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که "آیا فکر نمی‌کنید ایستادن روی سکوی آسیا و جهان در تنیس روی میز یک رؤیا باشد؟"، گفت: تجربه ثابت کرده که کمبود منابع مالی و پول مشکل اصلی برای تحقق رؤیاها نیست. خیلی اوقات در بسیاری از رشته‌ها نتایجی گرفته‌ایم که غیرقابل تصور بوده است، برای نمونه می‌توانم به ووشو، تکواندو و والیبال اشاره کنم که در چند سال قبل حرف چندانی برای گفتن در آنها نداشتیم اما حالا پا را از قاره آسیا فراتر گذاشته‌ایم و حتی مدعی جهانی هستیم بنابراین تحقق رؤیا امکان‌پذیر است، دوستان در فدراسیون نیز برنامه‌ریزی لازم را انجام می‌دهند و مطمئن هستم که با خودباوری می‌توانیم اقدامات خوبی را در این رشته انجام دهیم. می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت خود را در تنیس روی میز نیز به قله آسیا برسانیم و این موضوع شدنی است.

داورزنی درباره لغو میزبانی ایران در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود در سال 97 برگزار شود، گفت: ما هم اقدام لازم را نسبت به این تصمیم اتحادیه جهانی انجام داده‌ایم. اتحادیه جهانی تقاضا کرده بود که مسابقات در آذرماه برگزار شود، اما فدراسیون ما آن را برای اردیبهشت‌ماه تنظیم کرده بود، ما گفته بودیم مشکلی در خصوص میزبانی وجود ندارد و آماده برگزاری هستیم و امکانات لازم نیز فراهم شده است، کمیته ملی المپیک نیز در نامه‌ای اعلام کرد که اتحادیه جهانی نگران میزبانی نباشد چرا که مشکلی در این خصوص وجود ندارد. کشتی ایران روی ریل حرکت می‌کند و وزارت ورزش و کمیته المپیک نیز به‌طور کامل از برنامه‌های کشتی حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار