تبلیغات

انگلیس ورود ۳ فعال راستگرای خارجی را ممنوع کرد

به گفته یک مقام امنیتی انگلیس، لندن سه فعال راستگرای افراطی خارجی را از ورود به خاک کشورش منع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک گروه برترطلب سفیدپوست انگلیسی موسوم به "هویت نسلی" شنبه در پیامی فیس‌بوکی اعلام کرد، دولت انگلیس "مارتین سلنر" از فعالان اتریشی و "بریتنی پتیبون"، دوست آمریکایی او که نویسنده و مفسر یوتیوب است بازداشت کرد.

این مقام انگلیسی گفت به محض ورود این افراد به فرودگاه لوتون واقع در شمال لندن، پلیس مرزی اجازه ورود به آنها ندادند و پس از بازداشت اخراج شدند. این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت وزارت کشور انگلیس به دلیل اینکه حضور آنها در انگلیس به صلاح نیست، از ورود این زوج جلوگیری کرد.

پلیس مرزی انگلیس همچنین روز دوشنبه مانع از ورود یک فعال کانادایی راستگرا شد. این فعال پس از بازداشت در توئیتی نوشت، مقام‌های انگلیس به او گفته‌اند که رسما از ورود به کشورشان بابت بیان اظهارات نژادپرستانه منع شده است.

این مقام تایید کرد که نیروهای مرزی انگلیسی اجازه ورود به فعال کانادایی ندادند. این سه فعال قصد داشتند یک سخنرانی در هاید پارک لندن داشته باشند اما مقام‌های انگلیسی تاکید کردند این سخنرانی احتمالا به تنش‌ها میان جوامع محلی بینجامد.     

انتهای پیام   

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار