تبلیغات

دلیل استعفایم تغییر قانون سن بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها بود

رئیس سابق دانشگاه علم و صنعت تغییر قانون سن بازنشستگی اساتید توسط وزارت علوم را علت اصلی استعفای خود از ریاست دانشگاه دانست و گفت: براساس قانون سابق من می‌توانستم به مدت 2 سال دیگر عهده‌دار ریاست دانشگاه علم و صنعت باشم، اما با تغییر قانون سن بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها، عملا امکان ادامه فعالیت برای من وجود نداشت.

دکتر محمدعلی برخورداری در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب،‌ در خصوص علت استعفایش از ریاست دانشگاه علم و صنعت،‌ اظهارکرد: حکم ریاست من در این دانشگاه آذر ماه جاری از سوی وزیر تمدید شد و براساس قانون سابق من می‌توانستم به مدت 2 سال دیگر عهده‌دار ریاست دانشگاه علم و صنعت باشم، اما با تغییر قانون سن بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها، عملا امکان ادامه فعالیت برای من وجود نداشت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ اجبار یا فشاری برای استعفا از ریاست دانشگاه علم و صنعت نداشتم، تصریح کرد: کاملا با میل خودم پیشنهاد کنار رفتن از سمت ریاست دانشگاه را با وزارت علوم در میان گذاشتم و در انتخاب سرپرست جدید نیز که از همکاران بسیار با سابقه و علمی دانشگاه هستند، نهایت همکاری را با وزارتخانه به عمل آوردم، بنابراین هیچ فشاری برای کناره‌گیری وجود نداشت.

دکتر برخورداری خاطرنشان کرد: براساس قانون سابق وزارت علوم سن بازنشستگی اساتید 76 سال تعیین شده بود، اما در قانون جدید این سن به 70 سال کاهش یافته و با توجه به اینکه بنده 74 سال دارم، بنابراین ادامه فعالیت من در سمت ریاست دانشگاه کاملا مغایر قانون بود.

رئیس پیشین دانشگاه علم و صنعت در ادامه بیان کرد: دکتر ذاکری از اساتید تمام دانشگاه علم و صنعت سال‌ها مسئولیت‌های مختلفی در حوزه‌های علمی، آموزشی و حتی سطح کشوری بر عهده داشته‌اند و من مطمئن هستم برنامه‌های دانشگاه با قوت و امیدواری بیشتری پیش خواهد رفت.

وی در پایان بر ضرورت ایجاد فضای آرام در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: همواره معتقد هستم محیط دانشگاه‌ها باید محیطی آرام‌بخش و با نشاط باشد و در این فضا است که دانشگاه به اهداف و برنامه‌های خود دست خواهد یافت.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار