تبلیغات

برگزاری چهارمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با فلسطین در بیروت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، چهارمین اجلاس بین المللی همبستگی با فلسطین یکشنبه شب در بیروت، با سخنرانی مفتی بیت المقدس و پیام های دوستی اعضای شرکت کننده با ملت فلسطین و با حضور اعضای کمپین جهانی بازگشت به فلسطین از بیش از 50 کشور جهان، جمعی از شخصیت های سیاسی گروه‌های فلسطینی و لبنانی و فلسطینی های ساکن اردوگاههای لبنان آغازبه کار کرد.

در مراسم افتتاحیه این همایش الشیخ محمد حسین مفتی بیت المقدس، قدس و بیت المقدس را سرزمین استقامت و پایداری مسلمانان، سرزمین عقیده و تمدن و سرزمین اسراء و شهداء اعلام نمود و گفت: قطعا مسلمانان جهان با دلهای خود بسوی این سرزمین خواهند آمد.

وی تصمیم دولت آمریکا درخصوص انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس را مخالف قوانین بین المللی و منشورهای سازمان ملل اعلام کرد و گفت: این اقدام با این قوانین سازگاری ندارد و قطعا با استقامت ملت فلسطین شکست خواهد خورد. قطعا برگزاری این همایش ها امید را در دل فلسطینیان زنده نگه میدارد و باعث آن می شود تا آنان با تمام توان در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی استقامت کنند.

سید ابوالقاسم رحیمیان دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری وعضو کمپین جهانی بازگشت به فلسطین (الحملة العالمیة للعودة الی فلسطین) که برای شرکت در چهارمین اجلاس بین المللی همبستگی با ملت فلسطین در بیروت به سر می برد طی سخنانی گفت: قدس ازابعاد مختلف می تواند با مسلمانان و جوامع اسلامی ارتباط و پیوند داشته باشد. قدس یک شهر دینی و یک مکان مقدس دینی است. صیانت از این شهر مقدس یک تکلیف دینی و یک وظیفه انسانی است. براین اساس با توجه به این جایگاه، باید برای قدس روابط جدیدی با جوامع مختلف تعریف کرد به گونه‌ای که این جوامع، خود رأسا وارد میدان صیانت از آن شوند.

وی ابراز داشت: تاکنون در موضوع فلسطین، استفاده از ظرفیت های اقشار مختلف ملت ها مغفول مانده است. لذا باتوجه به جایگاه قدس و خطری که آنرا تهدید می کند؛ به نظرمی رسد می توان ظرفیت های اقشار را وارد مقابله با این خطر کرد. بر این اساس فعال سازی سندیکاهای مختلف اعم از کارگری، ورزشکاران، نویسندگان، شاعران، هنرمندان و غیره بعنوان اقدامی مؤثر و خلاقانه یک ضرورت است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار