تبلیغات

«صادق سنجرانی» رئیس جدید سنای پاکستان شد؛حزب نواز اولین شکست خود را تجربه کرد

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، در حالی که آرایش جدید نمایندگان پاکستان انتخاب رئیس و معاون این مجلس را با کش و قوس‌های زیادی روبرو کرده بود سرانجام رئیس جدید سنا مشخص شد.

صادق سنجرانی نماینده آزاد ایالت بلوچستان که توسط احزابی چون حزب مردم و تحریک انصاف مورد حمایت قرار گرفته بود توانست با به دست آوردن اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید سنای پاکستان انتخاب شود .

این درحالی است که حزب نواز با همراهی احزاب حامی خود قصد داشت «خواجه ظفر الحق» را به عنوان رئیس سنا انتخاب کند، ولی موفق به این کار نشد.

از سوی دیگر دلیل اصلی پیروزی حزب مردم و تحریک انصاف را می‌توان در اتحاد این دو حزب دید اتفاقی که ممکن است در انتخابات اصلی پاکستان نیز رخ داده و سبب تشکیل یک دولت ترکیبی بین این دو حزب شود.

عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف تصریح کرده بود به هر قیمتی حاضر نیست اجازه دهد که نماینده مورد حمایت حزب نواز پیروز میدان انتخابات شود.

پس از رد صلاحیت شدن نواز شریف این نخستین شکست رسمی حزب نواز در عرصه انتخابات است.

باید منتظر ماند و مشاهده کرد که در انتخابات آتی پاکستان کدام حزب می‌تواند اکثریت کرسی‌های پارلمان این کشور را به دست آورده و تشکیل دولت دهد.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار