تبلیغات

«جبهه نوین ملی افغانستان»: دولت برای برگزاری انتخابات سفارشی تلاش می‌کند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «انوارالحق احدی» رئیس جبهه نوین ملی افغانستان در نشستی که تحت عنوان وفاق ملی در کابل برگزار شده بود درباره برگزاری انتخابات عادلانه در این کشور ابراز تردید کرد.

وزیر سابق دارایی افغانستان اظهار داشت: اطمینانی به برگزاری انتخابات به موقع از سوی دولت افغانستان ندارم و اگر انتخابات هم برگزار شود سفارشی خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد حکومت وحدت ملی قصد دارد تا انتخابات سفارشی برگزار کند بنابراین تضمینی برای انتخابات عادلانه وجود ندارد.

احدی افزود: به دلیل اینکه احزاب و جریان‌های سیاسی از شفافیت انتخابات آینده اطمینان ندارند ممکن است نتایج آن از سوی جریان‌های سیاسی مورد قبول قرار نگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، چندی قبل نیز رئیس جبهه نوین ملی افغانستان تاکید کرده بود که حکومت وحدت ملی مشروعیت و محبوبیت خود را از دست داده است و بر اساس قانون اساسی انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود و دولت جدید و قانونی تشکیل شود.

این در حالی است که پیش از این نیز احزاب سیاسی و بسیاری از نمایندگان افغان از تلاش دولت افغانستان برای مهندسی کمیسیون‌های انتخاباتی در این کشور ابراز نگرانی کرده بودند.

ماه گذشته بیش از 20 حزب و جریان سیاسی افغانستان در نشست مشترکی در کابل خواستار ایجاد اتاق نظارت در کمیسیون انتخابات این کشور شدند تا احزاب سیاسی بتوانند بر روند برگزاری انتخابات در این کشور نظارت کنند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار