تبلیغات

کشف کارگاه ساخت سلاح‌ شیمیایی متعلق به شورشیان در غوطه شرقی

خبرگزاری‌های روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کردند، ارتش سوریه یک کارگاه ساخت سلاح‌های شیمیایی متعلق به گروه‌های مسلح در غوطه شرقی را کشف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، یک نیروی ارتش سوریه اظهار کرد: ارتش یک کارگاه ساخت سلاح‌های شیمیایی را در روستای افتریس در غوطه شرقی دمشق کشف کرد.

این نیروی ارتش سوریه افزود: این کارگاه کشف شده متعلق به گروه‌های مسلح در زمره مواردی قرار می‌گیرد که این گروه‌ها انجام می‌دهند تا ارتش سوریه را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی در غوطه شرقی کنند.

از طرفی مرکز مصالحه روسیه در سوریه (حمیمیم) اظهار داشت که درگیری‌های شدیدی بین "فیلق الرحمان" و "جبهه النصره" در غوطه شکل گرفته است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز امروز اعلام کرد که ارتش سوریه بعد از نابودی آخرین تجمع نیروهای "جبهه النصره" و گروه‌های تابع آن توانست تا بار دیگر روستای "افتریس" را به طور کامل تحت کنترل خود درآورد.

منابع مطلع سوری نیز اعلام کردند: هر زمان که گروه‌های مسلح در غوطه تحت فشار قرار می‌گیرند و نفس نفس می‌زنند، اتهامات نادرستی را مبنی بر استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی مطح می‌کنند.

پیشتر نیز بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفته بود: دولت سوریه اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد گروه‌های تروریستی از گاز کلر در سطح وسیع استفاده کرده‌اند تا ارتش سوریه را مسئول این حمله جلوه دهند.

همچنین بشار الجعفری افزود: گروه‌های تروریستی دستورالعمل‌های دقیقی را از طرف بخش اطلاعات کشورهای غربی و ترکیه برای انجام حمله شیمیایی قبل از ۱۳ مارس (۲۲ اسفند) دریافت کرده‌اند چراکه هشتاد و هفتمین نشست شورای اجرایی سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این تاریخ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار