تبلیغات

اردبیل| دستور تخریب ساخت و ساز در منابع طبیعی بدون معطلی صادر می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل٬ ششمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی به ریاست دادگستری استان اردبیل در سالن جلسات دادگستری برگزار شد.

چندین مصوبه در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مهم ترین آنها حفظ و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی و نیز لزوم افزایش نظارت ها در برداشت از معادن استان اردبیل بود.

اهتمام دادگستری اردبیل به صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در این جلسه با اشاره به بحث صیانت از منابع طبیعی اظهار داشت: دادگستری استان اردبیل توجه ویژه ای به حوزه صیانت از منابع طبیعی دارد و طبق دستور رئیس کل دادگستری استان پرونده های این بخش در سریعترین زمان ممکن رسیدگی می شود.

یوسف خدادادی گفت: پرونده های حوزه اراضی ملی و منابع طبیعی در کمترین زمان ممکن رسیدگی و دستور تخریب ساخت و سازهای غیرقانونی برای حفظ منابع طبیعی بدون معطلی صادر می شود.

وی افزود: تمامی تلاشها باید در این رابطه باشد که ساخت و ساز جدید و تصرف غیرقانونی جدیدی نداشته باشیم و برای خلع ید تصرفات غیرقانونی سالهای قبل تلاش کنیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در رابطه با حفظ اراضی منطقه حیران نیز طبق هماهنگی های صورت گرفته جلسه ای مشترک با اعضای حفظ حقوق بیت المال شهرستان آستارا برگزار و این موضوع نیز در این جلسه مطرح می شود که هماهنگی های لازم با دادستان شهرستان آستارا صورت گرفته است.

تشکیل 270 اکیپ بازرسی برای تعطیلات عید نوروز

مدیر کل منابع طبیعی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در راستای حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی اظهار داشت: اداره کل منابع طبیعی استان امسال اقدامات قابل توجهی در رابطه با حفظ منابع طبیعی انجام داده و انتظار داریم سایر دستگاه ها نیز ما را یاری کنند.

شهامت هدایت گفت: در سطح استان اردبیل برای تعطیلات عید نوروز حدود 270 اکیپ بازرسی توسط اداره کل منابع طبیعی استان تشکیل شده و در‌گلوگاه های مهم استان نیز اکیپ نامحسوس خواهیم داشت.

وی افزود: ستاد خبری برای دریافت گزارشهای مردمی در رابطه با تخریب منابع طبیعی در استان تشکیل شده و برای چهارشنبه آخر سال نیز برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است.

مدیر کل منابع طبیعی استان اردبیل تصریح کرد: منابع طبیعی نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی دارد که اگر بخواهیم به اقتصاد مقاومتی دست یابیم٬ باید از منابع طبیعی صیانت کرده و برای واگذاری زمین به سرمایه گذار٬ نقشه استعدادیابی سرمایه گذاری تدوین شده است.

هدایت بیان کرد: برای حفاظت و حراست از عرصه‌های جنگلی نیازمند همکاری و مشارکت مردمی و سازمانهای مردم‌نهاد هستیم که لازمه این امر فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی گسترده به مردم است که سازمانهای مردمی با اجرای برنامه‌های مختلف در این حوزه می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.

صدور 205 پروانه بهره‌برداری از معادن

رئیس سازمان صنعت٬ معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به مشخصات بخش معادن در استان اظهار داشت: در استان اردبیل 205 پروانه بهره برداری از معادن صادر شده که 77 معدن فعال و 128 معدن غیر فعال است که در واقع 40 درصد معادن استان فعال هستند.

سید حامد عاملی گفت: بیشتر معادن استان در بحث مصالح ساختمانی بوده و در نتیجه به دلیل ظرفیت پروژه های عمرانی استان بخشی از معادن استان در این زمینه فعالیت خود را ادامه میدهند.

وی افزود: بر اساس قانون برای ثبت و صدور مجوز فعالیت معدن٬ باید استعلام ها از تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط مثبت اعلام شود و در غیر این صورت در رابطه با صدور مجوز مشکل خواهیم داشت.

رئیس سازمان صنعت٬ معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: اگر حتی یک دستگاه اجرایی پاسخ استعلام را مثبت اعلام نکند٬ از لحاظ قانونی برای صدور مجوز مشکل پیدا می کنیم و بهره برداری از معدن مورد نظر مشکل دار اعلام می شود.

عاملی بیان کرد: سازمان صنعت٬ معدن و تجارت استان اردبیل توجه ویژه ای به بحث نظارت دارد که از ابتدای سالجاری تا به امروز حدود 186 مورد بازرسی از معادن فعال استان صورت گرفته است.

انتهای پیام/ ع

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار