تبلیغات

مخالفت ولیعهد عربستان با صدور مجوز سفر بن طلال به کشورهای غربی

ولید بن طلال، شاهزاده میلیاردر عربستانی از کسب مجوز برای خروج از کشور و سفر به کشورهای غربی ناکام ماند.

به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، این اقدام تاکیدی بر ادامه کنترل شاهزاده‌ها و سرمایه‌دارانی است که به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بازداشت و سپس آزاد شدند.

حدود ۴۰۰ تن از شاهزادگان و بازرگانان عربستانی را اوایل نوامبر بازداشت شدند که در راس آنها بن طلال قرار داشت و پس از فشار بین‌المللی آزاد شدند تا جایی که از شروط لندن و پاریس برای دیدار با بن سلمان آزادی بازداشتی‌ها بود.

ولیعهد عربستان تنها به آزادی شاهزاده‌ها و بازرگانان از هتل ریتز کارلتون اکتفا کرد، اما ظاهرا آنها نمی‌توانند آزادی کامل داشته باشند و اکثرشان قدرت اختیار اموال خود را ندارند، آنها نمی‌توانند آزادانه در عربستان تردد کرده و با دیگر شاهزاده‌ها دیدار کنند.

بن طلال که قصد داشت به جنوب فرانسه سفر کند و بر امور خود در خارج نظارت داشته و با معاون و مشاورش نشستی داشته باشد، مجوز خروج از عربستان و سفر به غرب را دریافت نکرده است.

به نظر می‌رسد اقدام ولیعهد عربستان در عدم صدور مجوز برای سفر به غرب بن طلال را منزوی کرده است به حدی که بن طلال که همواره در شبکه های اجتماعی فعال بود و از هیچ فرصتی برای گزارش کارهایش دریغ نمی‌کرد دیگر مثل گذشته در توئیتر حضور فعال ندارد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار