تبلیغات

کمپین «سلاح‌های شکسته» در اعتراض به تیراندازی در مدارس آمریکا+عکس و فیلم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه انگلیسی «تلگراف»، مالکان اسلحه در آمریکا خشم خود از تیراندازی اخیر در مدرسه ایالت فلوریدا را با شکستن اسلحه‌های خود به تصویر کشیدند.

«اسکات دانی پاپالاردو» یکی از مالکان اسلحه در آمریکا است که کمپین موسوم به « OneLess» به معنی «یک سلاح کمتر» را راه اندازی، یک ویدئوی سخنرانی علیه حمل سلاح نیز از خود منتشر کرده که بیش از 17 میلیون بازدید داشته است.

این مرد آمریکایی از نیویورک که به صورت قانونی از 30 سال گذشته تاکنون مالک یک سلاح نیمه خودکار AR-15 است، می گوید که تراژدی تیراندازی اخیر در مدرسه فلوریدا ذهنیت او را درباره کنترل اسلحه تغییر داده است. او با انتشار یک ویدئو و دو نیم کردن سلاح خود، از سایر مالکان سلاح نیز دعوت کرده است که همین کار را کنند.

این مرد آمریکایی در ویدئوی خود با اشاره به اینکه داشتن سلاح در جامعه امروزی قابل قبول نیست، می گوید که از زمان وقوع تیراندازی در مدرسه سندی هوک تاکنون پنج سال می گذرد و بیش از 400 نفر در بیش از 200 تیراندازی در مدارس سراسر آمریکا کشته شده اند.

پاپالاردو در ویدوئوی خود می گوید که می توانست اسلحه خودر ا به قیمت حدود 800 دلار بفروشد اما اعتراف کرد که بعد از فروش اسلحه نمی توانست با خودش کنار بیاید زیرا می دانست که سلاحش ممکن است روزی برای ارتکاب یک اقدام وحشتناک دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

این مالک سلاح در آمریکا با اشاره به اینکه می خواهد مطمئن شود سلاحش دیگر قابلیت شلیک ندارد و علیه کسی نشانه گرفته نمی شود، این سوال را مطرح کرد که: «آیا مالک یک سلاح بودن اهمیت بیشتری از جان یک انسان دارد؟».

با انتشار این ویدئو توسط  پاپالاردو بود که سایر مالکان سلاح در آمریکا به کمپین او پیوستند و ویدئوها و تصاویر خود را با سلاح های نابود شده اشان در اعتراض به تیراندازی در مدارس آمریکا منتشر کردند.

بازماندگان تیراندازی فلوریدا نیز با راه اندازی کمپین موسوم به «دیگر هرگز»، در تلاشند تا قانونگذاران آمریکایی را برای اقدام جهت متوقف کردن خشونت های مسلحانه تحت فشار قرار دهند.

تلگراف نوشت تیراندازی در مدرسه فلوریدا، هجدهمین مورد تیراندازی در مدارس آمریکا از آغاز سال 2018 میلادی تاکنون و سومین تیراندازی مرگبار در تاریخ آمریکا بوده که بار دیگر بحث درباره قوانین کنترل اسلحه را به راه انداخته است.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار