تبلیغات

شورای دموکراتیک سوریه: حتی با مداخله نیروهای دمشق به عفرین به دولت غیرمتمرکز پایبندیم

شورای دموکراتیک سوریه اعلام کرد: کردها حتی با وجود ورود نیروهای دولت سوریه به منطقه عفرین در حومه حلب همچنان به حکومت غیرمتمرکز پایبند است.

به گزارش ایسنا، ریاض درار، رئیس مشترک شورای دموکراتیک سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار داشت: مساله توافق‌های سیاسی و اداری میان کردها و دولت سوریه مطرح نیست و دمشق می‌داند که کردها جدا از باقی مخالفان هستند و هرگز اجازه نخواهند داد که دمشق در امور مدنی و اداری عفرین ورود کند و آنها همچنان به دولت غیرمتمرکز پایبند هستند.

برخی منابع اعلام کرده بودند که نیروهای "مردمی" حامی ارتش سوریه طی چند ساعت آتی برای حمایت از شبه‌نظامیان کرد در مقابله با عملیات شاخه زیتون ترکیه وارد شهر عفرین خواهند شد اما مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر امان، اخبار منتشر شده مبنی بر ورود نیروهای سوریه به این منطقه را تکذیب کرده و نسبت به عواقب چنین اقدامی از سوی دمشق هشدار داد و تاکید کرد، آنکارا با نیروهای دولت سوریه که برای حمایت از یگان‌های مدافع خلق کرد وارد عفرین شوند، مقابله خواهد کرد.

چاوش اوغلو افزود: اگر دمشق برای پاکسازی منطقه از حزب کارگران کردستان و حزب اتحاد دموکراتیک وارد عفرین شود، مشکلی وجود ندارد اما اگر برای حمایت از یگان‌های مدافع خلق کرد به منطقه آمده باشد، در این صورت هیچ مساله و هیچ کسی نمی‌تواند سربازان ترکیه را متوقف کند.

پیشتر دولت خودگردان کردها در عفرین از دمشق تقاضا کرد به مساله مقابله با نیروهای ترکیه جهت حمایت از منطقه عفرین ورود کرده و نیروهای خود را در مرزهای این کشور با ترکیه مستقر کند.

خبرهایی مبنی بر ورود نیروهای حامی ارتش سوریه به عفرین در حالی منتشر شده که جزئیات توافق میان دمشق و کردها به خصوص درباره تحویل سلاح کردها که یکی از شروط دمشق برای موافقت با درخواست کردها بود، اعلام نشده است.

ارتش ترکیه از بیستم ژانویه گذشته عملیات نظامی را با تحت عنوان شاخه زیتون در عفرین آغاز کردند و این ارتش اعلام کرد که پایگاه‌های نظامی داعش، پ‌.ی.د، پ.ک.ک در عفرین هدف آنها هستند و این عملیات به محض نابودی تروریست‌ها پایان خواهد یافت.

با هشدار نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به آنکار درخصوص ادامه عملیات، ترکیه تهدید کرده که عملیاتش تا منبج، شرق فرات و ادلب ادامه خواهد یافت.

این در حالیست که نوری محمود، سخنگوی یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز حصول توافقی با دمشق برای ورود نیروهای دولت سوریه به منطقه عفرین جهت کمک به کردها برای مقابله با عملیات ترکیه را تکذیب کرد و گفت: هیچ توافقی وجود ندارد فقط ما ارتش سوریه را به حمایت از مرزها دعوت کردیم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار