تبلیغات

مشاور اسد: ادامه تجاوز ترکیه به سوریه، حل سیاسی بحران را مختل می‌کند

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رییس جمهوری سوریه اعلام کرد:‌ رژیم صهیونیستی و چند کشور به دنبال اشغال سوریه هستند و تداوم تجاوزات ترکیه به خاک سوریه پیشروی در حل و فصل سیاسی بحران سوریه را به چالش می‌کشد.

 به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای رییس جمهوری سوریه در سخنرانی خود که امروز (‌دوشنبه ) در کنفرانس والدای در مسکو ایراد کرد گفت:‌ اقدامات صورت گرفته از سوی روسیه در سوریه با اقدمات دیگر کشورهای اروپایی که به دنبال تسلط بر ما هستند متفاوت است.

 بثینه شعبان افزود: نظام ترکیه در تلاش بود تا تروریسم را وارد سوریه کند اما در این زمینه با شکست مواجه شد و به همین دلیل است که قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته و شروع به مداخله در شمال سوریه کرده است.

 این مقام سوری گفت: ترکیه نسبت به توافقنامه آتش‌بس بی‌توجه است و به آن عمل نمی‌کند این امر همکاری میان کشورهای تضمین کننده و حامی ترکیه را سخت کرده است.

 وی همچنین از سازمان ملل خواست تا اشغال اراضی سوریه توسط ترکیه را محکوم کند.

شعبان در ادامه گفت:‌ تداوم تجاوز ترکیه به خاک سوریه حل و فصل سیاسی بحران و پیروزی و غلبه بر تروریسم را به تعویق می‌اندازد.

 این مقام سوری افزود: تجاوزات آمریکا به سوریه توسط مزدورانی که مورد حمایت واشنگتن هستند. همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار