تبلیغات

دیدار نخست وزیر اسبق تایلند با اعضای حزبش در تبعید

تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر اسبق تایلند که در حال حاضر در تبعید به سر می‌برد، در دیدار با قانون‌گذاران حزبش موسوم به حزب "پوئیا تای" در هنک گنگ با نزدیک شدن به موعود انتخابات سراسری، خواهان وحدت در این حزب شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز تعداد زیادی از ناظران منتظر هستند ببینند حزب پوئیا تای در این انتخابات که طبق وعده دولت نظامی فعلی تایلند قرار است در ماه نوامبر برگزار شود چه عملکردی خواهد داشت. البته گفته شده که این انتخابات می‌تواند به تعویق انداخته شود.

تاکسین شیناواترا که از سال 2001 تا 2006 نخست وزیر تایلند بود و در سال 2006 در یک کودتای نظامی سرنگون شد درحال حاضر در دوبی در تبعید به سر می‌برد اما همچنان تاثیر زیادی بر عرصه سیاست در تایلند دارد و مناطق مهمی در شمال و شمال شرق تایلند جزو پایگاه‌های حمایتی او هستند.

خواهر او به نام  یینگلاک شیناواترا در سال 2011 به عنوان نخست وزیر تایلند انتخاب شد و در سال 2014 با  کودتا سرنگون شده و گفته می‌شود که در انگلیس به سر می‌برد.

یکی از اعضای حزب پوئیا تای اعلام کرد روز شنبه ده قانون گذار این حزب به هنک گنگ رفته‌اند و بعد از دیدارشان با تاکسین روز دوشنبه به تایلند باز گشتند.

این عضور به رویترز گفت:‌ تاکسین از قانون گذاران خواست متحد باشند و اتحادشان را درهم نشکنند. او از این قانون گذاران خواست با مردم حوزه‌های انتخابیه خود دیدار کنند چون انتخابات به سرعت در حال نزدیک شدن  است

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار