تبلیغات

فروش ۶۰میلیارد ریالی محصولات شرکت‌های دانش بنیان خراسان شمالی

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی از فروش ۶میلیارد ریالی محصولات شرکت‌های دانش بنیان این استان خبر داد.

علی اصغر پیله‌ور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: تاکنون شرکت‌های دانش بنیان و نوآور استان محصولات خود را در قالب ۶۰ میلیارد ریال به فروش رسانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی دارای ۹ شرکت دانش بنیان در استان است، افزود: در حال حاضر ۱۴ محصول در حوزه شرکت‌های دانش بنیان به فناوری های خط تولید رسیده‌اند.

پیله‌ور عنوان کرد: فرآیند ثبت شرکت در قالب دانش بنیان به سختی انجام می‌شود که برخی از نخبگان خواهان فعالیت در این حوزه بوده و برخی هم نمی‌خواهند.

پیله‌ور ادامه داد: به شرکت‌هایی که در قالب دانش بنیان فعالیت می‌کنند یک تا چهار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و یا معافیت‌های مالیاتی اعطاء می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون سه هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند، عنوان کرد: باید در سال ۱۴۰۴ این شاخص به ۲۰ هزار مورد برسد که هنوز با آن خیلی فاصله داریم.

وی با اشاره به استقرار ۸۶ شرکت در پارک علم و فناوری استان، خاطرنشان کرد: طی سال جاری به رغم وجود محدودیت‌های مالی به این شرکت‌ها دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک شده است.


انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار