برگزاری مراسم روز علم ایران و آلمان در دانشگاه علم و صنعت

تبلیغات

برگزاری مراسم روز علم ایران و آلمان در دانشگاه علم و صنعت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علم و صنعت، محمدعلی برخورداری در نشست خبری گفت: قرار است روز علم ایران و آلمان به صورت سالانه در این دو کشور برگزار شود.

وی افزود: در روز علم ایران و آلمان مسئولان بیش از ۲۰ دانشگاه کشور آلمان، ۱۰ نهاد پژوهشی کشور آلمان و حدود ۱۵۰ نفر از دانشگاه ها و دستگاه اجرایی کشور حضور دارند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: در حال حاضر ۲۲ پروژه علمی مشترک میان دو کشور آلمان و ایران تعریف شده که قرار است اجرای تعدادی از این پروژه‌ها در روز علم ایران و آلمان آغاز شود.

برخورداری عنوان کرد: این پروژه ها که در سطح ملی از سوی وزارت علوم مطرح شده و توسط موسسه لایب‌نیتس آلمان پشتیبانی می شوند، از ۶ ماه قبل برنامه ریزی و پروپوزال نویسی شده اند.

وی افزود: توافق دیگر ایران با کشور آلمان تشکیل صندوق سرمایه گذاری تحقیقات مشترک است که در روز علم ایران و آلمان برای ایجاد این صندوق، همتایابی خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: براساس توافق دو سال گذشته دولت ایران و آلمان، قرار شد وزارت علوم در اتحادیه اروپا رابط علمی داشته باشد تا براین اساس تبادل علمی ایران و اروپا پیگیری شود.

برخورداری گفت: از آنجا که محل این دفتر در کشور آلمان تعیین شد و باتوجه به اینکه دانشگاه علم و صنعت از سوی وزارت علوم به عنوان رابط دانشگاه های ایران با کشور آلمان انتخاب شده است این دانشگاه ساختمانی در شهر بن آلمان اجاره کرد که رسما با حضور مسئولان آلمانی افتتاح شد.

وی اظهار داشت: براین اساس دانشگاه علم و صنعت مسئول پیگیری ارتباطات علمی، آموزشی و پژوهشی میان ایران و کشورهای اتحادیه اروپا خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار