تبلیغات

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موزه جنگ نیست

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: احداث ۱۰ مرکز فرهنگی دفاع مقدس گام بلندی برای انتقال مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس به نسل‌های آینده است.

به گزارش ایسنا، علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست امروز صبح (چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه) با مدیران دستگاه‌های اجرایی و اعضای شورای هماهنگی سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل بیان کرد: انقلاب و دفاع مقدس با هم آمیخته‌اند و در کنار هم مفاهیم ایثار و شهادت معنا پیدا می‌کند. احداث ۱۰ مرکز فرهنگی گام بلندی برای حفظ و انتقال مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس به نسل‌های آینده است که باید در این زمینه اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از موزه‌های پیشرفته دنیا است،خاطرنشان کرد: در حوزه انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته‌ایم کار ویژه‌ای انجام دهیم، ولی از لحظه شکل‌گیری موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس، گروه‌های مطالعاتی در حوزه انقلاب در حال بررسی و تدوین مفاهیم انقلاب هستند. در حوزه دفاع مقدس نیز، اگرچه کارهای خوبی صورت گرفته است ولی ما قطراتی از این اقیانوس را در موزه به نمایش گذاشته‌ایم و فضای بیرونی موزه هم باید بگونه ای باشد که بازدیدکنندگان روح دفاع مقدس را حس کنند.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان اینکه موزه ما موزه جنگ نیست، گفت: این موزه با عنوان دفاع مقدس شناخته شده است. موزه‌ای که باید فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت را به مخاطبین انتقال دهد؛ لذا باید بتوانیم مفاهیم دفاع مقدس را به خوبی آشکار کنیم.در حال حاضر انقلاب اسلامی مورد توجه دنیاست و به سرعت اندیشه انقلابی در حال انتشار است و خیلی‌ها دنبال این هستند که ببینند این اندیشه و تفکر انقلابی چیست که ما این همه آن را تبلیغ می‌کنیم. از این رو لازم است همه دستگاه‌های مربوطه در این زمینه همکاری خوبی با هم داشته باشند، تا روز به روز شاهد شکوفایی فرهنگ مقاومت و جهاد باشیم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار