پنتاگون هم‌چنان به دنبال تاسیس «نیروهای مرزی» در سوریه است

تبلیغات

پنتاگون هم‌چنان به دنبال تاسیس «نیروهای مرزی» در سوریه است

پنتاگون همچنان به دنبال تاسیس "نیروهای مرزی" در سوریه است

به گزارش خبرگزاری آناتولی، براساس گزارش ناظر کل وزارت دفاع آمریکا، نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) که عمدتا از یگان‌های مدافع خلق کرد تشکیل شده‌اند، تحت آموزش امنیت داخلی، امنیت مرزی و کاهش خطر انفجار قرار می‌گیرند و همچنین برنامه‌هایی برای احیای نیروهای ضد تروریسم آنها تهیه شده است.

این گزارش نشان می‌دهد ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا از اواخر سال 2016 بیش از 11 هزار نفر از نیروهای سوریه دموکراتیک را از کل 12 هزار و 500 نفر آموزش داده است.

آمریکا از حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) که کنترل مناطق کردنشین شمال سوریه را در اختیار دارد و نیروهای نظامی‌اش بخش عمده ائتلاف موسوم به "نیروهای سوریه دموکراتیک را تشکیل می‌دهند، حمایت می‌کند. ترکیه این نیروها را شاخه سوری پ.ک.ک و تروریست می‌داند و حمایت آمریکا از این گروه روابط دو کشور را دچار تنش کرده است.

علاوه بر آموزش ارائه شده به نیروهای سوریه دموکراتیک این گزارش نشان می‌دهد که آمریکا به تجهیز این گروه پرداخته است اما تدابیری درمورد انتقال تجهیزات اختصاص یافته به یگان‌های مدافع خلق اتخاذ کرده است. در همین راستا پنتاگون تلاش کرده است، این ضمانت را ارائه کند که تجهیزات داده شده به یگان‌های مدافع خلق تنها برای اهداف مورد نظر یعنی جنگ با داعش استفاده شود.

به نوشته این گزارش نیروهای سوریه دموکراتیک(SDF) همچنین برای تامین امنیت در مناطقی که تحت محاصره داعش بوده‌اند، آموزش دیده‌اند و بیش از 3000 نیروی آموزش دیده آنها در رقه حضور دارند.

چندی پیش ائتلاف ضد داعش به طور رسمی اعلام کرد که به دنبال تشکیل یک نیروی "امنیتی مرزی" در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه با حضور 30 هزار نفر است اما بعد از اعتراض شدید ترکیه، پنتاگون تا حدودی از اظهارات خود عقب‌نشست و گفت: ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نیروهای دموکراتیک سوریه را برای استقرار ثبات در منطقه آموزش می‌دهد اما با توجه به بودجه پیشنهادی در سال 2019 مبنی بر درخواست پنتاگون برای اختصاص یافتن 250 میلیون دلار به نیازهای امنیت مرزی برای مقابله با داعش در سوریه به نظر می‌رسد هنوز پنتاگون به دنبال سرمایه‌گذاری در این گروه است.

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار