یک مقام پارلمان عراق: آمریکا در حال تاسیس پایگاه‌های دائمی در کشور است

تبلیغات

یک مقام پارلمان عراق: آمریکا در حال تاسیس پایگاه‌های دائمی در کشور است

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که اشغالگران آمریکایی در حال تاسیس پایگاه‌های نظامی دائمی در عراق هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از  سومریه نیوز، حاکم الزاملی، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد: تعداد نیروهای آمریکایی در عراق به 8000 تن رسید.

الزاملی همچنین تصریح کرد: آمریکا در سال ۲۰۰۳ میلادی عراق را اشغال کرد و نیروهای مقاومت اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی با حملاتی علیه آمریکایی‌ها و وارد کردن خسارت به تجهیزات و نیروهایشان آن‌ها را مجبور کردند تا از عراق خارج شوند و  آمریکایی‌ها امروز به دنبال آغاز مرحله‌ای جدید در روند اشغالگری خود در عراق هستند.

این مسؤول عراقی همچنین اظهار داشت: آمریکا با تاسیس پایگاه‌های "عین الاسد"، "الکیاره"، "بلد" و "التاجی" در عراق برای مرحله جدید تلاش می‌کند و همچنین قصد دارد پایگاهی جدید در نزدیکی گذرگاه "الولید" در مرزهای مشترک سوریه و عراق در منطقه صحرایی گسترده در نزدیکی سوریه ایجاد کند تا در درگیری‌های کنونی توازن را با روسیه و ایران حفظ کند.

وی همچنین تاکید کرد: پس از نابودی گروه‌های تروریستی داعش ما امروز نیاز به وجود نیروهای خارجی، پرواز جنگنده‌های آمریکایی نداریم و باید عراق بر حریم هوایی خود مسلط باشد و کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق حضور هرگونه نیروی خارجی در خاک کشورش را نمی‌پذیرد.

الزاملی همچنین تأکید کرد: تمامی کشورها باید به حاکمیت ملی عراق احترام بگذارند.

بغداد از پنجم فوریه آغاز خروج نیروهای آمریکایی از عراق را اعلام کرد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار