ایران به نقش حمایتی و سازنده خود برای کمک به بازسازی و توسعه اقتصادی عراق ادامه می دهد

تبلیغات

ایران به نقش حمایتی و سازنده خود برای کمک به بازسازی و توسعه اقتصادی عراق ادامه می دهد

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اهمیت عراق به عنوان یک کشور دوست و همسایه ایران گفت: آقای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس بین المللی بازسازی عراق به میزبانی کویت شرکت خواهد کرد.

ایران به نقش حمایتی و سازنده خود برای کمک به بازسازی و توسعه اقتصادی عراق ادامه می دهدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی افزود: ایران از برگزاری این کنفرانس استقبال می کند و مشارکت جامعۀ بین المللی در روند بازسازی این کشور را امری ضروری و اقدام در مسیری درست می داند و ما بر ضرورت مشارکت صادقانه و غیرمشروط جامعه بین المللی در این بازسازی تاکید داریم؛ جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم و دولت عراق هیچ گونه تردیدی به خود راه نمی دهد همانگونه که در مبارزه با تروریسم نیز در کنار مردم و دولت عراق بوده و خواهد بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مسیر کمک به بازسازی و توسعه اقتصادی عراق، همانند دیگر حوزه های سیاسی - امنیتی، نقش حمایتی و سازنده خود را در دوران پساداعش ادامه خواهد داد.
قاسمی در پایان افزود: هدف این کنفرانس تجمیع کمک های مالی منابع مختلف بین المللی برای بازسازی به ویژه در مناطق جنگ زده، زمینه سازی برای ارائه راه حل ریشه ای در منازعات داخلی، نوسازی ظرفیت های محلی و ملی عراق، تقویت بافت اجتماعی، ایجاد توازن بین روند بازسازی و برنامه آشتی ملی و جذب سرمایه گذاری خارجی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار