تاسیس شعب هنر دانشگاه آزاد متناسب با هنرهای بومی شهرها

تبلیغات

تاسیس شعب هنر دانشگاه آزاد متناسب با هنرهای بومی شهرها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، علی اکبر ولایتی در نشست شورای مدیران دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: هنر یکی از شاخصه‌های تمدن اسلامی است که قطعا متعالی‌تر از تمدن فرنگ است. ما در کشور اقیانوسی از معارف داریم که با استفاده از آنها می‌شود تمدن اسلامی را احیا کرد.

وی تعزیه‌خوانی، نقاشی، هنرهای نمایشی، کاشی‌کاری، آینه‌کاری، خطاطی و خط در تمدن اسلامی را دارای رتبه بالایی در هنر عنوان کرد و افزود: بسیاری از هنرهای ایرانی وجود دارد که بعضی از آنها مغفول واقع شده اما می‌توان آنها را احیا کرد.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اظهار داشت: هنر در رژیم گذشته با لاابالی‌گری برابر بوده است و اگر بخواهیم کاری را در حیطه هنر انجام دهیم باید یک الگویی داشته باشیم که همان الگوی «هنر اسلامی» است.

ولایتی عنوان کرد: نباید اینگونه جلوه داده شود که گویی هنر با لاابالی‌گری تلازم دارد. باید از ابتدای کار برنامه‌ریزی کنیم تا کسانی که در دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی برای تحصیل جذب می‌شوند، متدین و متعهد باشند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه باید هنرهای اسلامی را احیا کرد، گفت: باید بتوانیم در هر شهری شعبه‌های هنر دانشگاه آزاد اسلامی را متناسب هنر بومی آن شهر تاسیس کنیم.

ولایتی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به سهم خود احیاکننده هنرهای فراموش‌شده خواهد شد.

رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: از این طریق می‌توان بخشی از اقتصاد مقاومتی را تامین و دانشجوی خارجی جذب کرد و مروج هنرهای اسلامی و ایرانی در جهان شد.

ولایتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال احیای رشته‌های هنرهای اسلامی است، گفت: شورای راهبردی فرهنگ و هنر دانشگاه، رشد آموزش و انتقال تجارب به نسل‌های آینده را در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: مدیران کل هیات‌امنا دانشگاه باید بتوانند به بهترین نحو در پیشبرد سیاست‌ها و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی عمل کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار