رئیس جمهور آلمان فشارها بر احزاب برای تشکیل ائتلاف بزرگ را افزایش داد

تبلیغات

رئیس جمهور آلمان فشارها بر احزاب برای تشکیل ائتلاف بزرگ را افزایش داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "جنرال آنسایگر"، در آستانه شروع مذاکرات رسمی احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات جهت تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در آلمان بعد از رای اکثریت کنگره حزب سوسیال دموکرات، "فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان فشارها بر اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات برای ساختن دولتی پایدار را افزایش می دهد.

اشتاین مایر در سخنانی در هامبورگ اظهارداشت که صرف نظر از اینکه آیا هم پوشانی احزاب کافی است همه ما احساس می کنیم که شهروندان آلمانی انتظار دارند حالا بیش از چهار ماه بعد از انتخابات پارلمانی بار دیگر دولت در کشورشان تشکیل شود. همچنین اروپا و آلمان منتظر ایفای سهم و نقش آلمان در غلبه بر بحران های بین المللی است.

حزب سوسیال دموکرات روز گذشته در کنگره ویژه حزب خود درباره پذیرش مذاکرات رسمی جهت تشکیل ائتلاف بزرگ در آلمان تصمیم گیری کرد.

در این کنگره 362 نماینده حزب سوسیال دموکرات به پذیرش مذاکرات رسمی با اتحادیه احزاب متحد مسیحی جهت تشکیل ائتلاف بزرگ رای مثبت داده و 279 نفر هم با آن مخالفت کردند. یک نفر هم به این مسئله رای ممتنع داد.

نمایندگان حزب سوسیال دموکرات دیروز بیش از 4 ساعت بحث های جدی را درباره گفتن بله یا نه به تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ انجام دادند.

مذاکرات جهت تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در هفته جاری در آلمان آغاز می شود و هدف، نهایی شدن آن تا اوایل فوریه است. البته رئیس فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی موضع محتاطانه تری در قبال این مسئله داشته و برای نهایی شدن این مذاکرات حداکثر در اولین هفته ماه مارس ابراز امیدواری کرده است.

انتهای پیام/

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار