سازمان ملل متحد حمله به خبرنگار هیسپان تی‌وی را محکوم کرد

تبلیغات

سازمان ملل متحد حمله به خبرنگار هیسپان تی‌وی را محکوم کرد

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در هندوراس، حمله پلیس این کشور به «داسایف آگیلار» خبرنگار شبکه هیسپان تی وی را محکوم و به منزله نقض آزادی بیان دانست.

به گزارش ایسنا، خبرنگار شبکه هیسپان در حال تهیه گزارش از اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات هندوراس بود که توسط پلیس این کشور و بر اثر برخورد گاز اشک‌آور به پای او، زخمی و روانه بیمارستان شد.

روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی گزارش داده است، شنبه ۲۰ ژانویه در ادامه اعتراضات و تظاهرات مردمی در شهر تگوسیگالپا Tegucigalpa پایتخت هندوراس به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، «داسایف آگیلار» خبرنگار شبکه هیسپان که مشغول تهیه گزارش و ضبط تصاویر بود، در اثر پرتاب گاز آشک‌آور توسط پلیس و اصابت به پای او، مجروح و برای درمان به بیمارستان منتقل شد.

در این تظاهرات، افراد پلیس با گاز اشک‌آور، خبرنگار هیسپان تی وی و چند خبرنگار دیگر حاضر در صحنه را مورد هدف قرار داده و برخی از شرکت کنندگان را بازداشت و گاز اشک آور به داخل خانه ها پرتاب کردند.


دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در هندوراس در جریان اعتراضات مخالفان در روز شنبه، حمله ماموران پلیس به خبرنگار شبکه هیسپان تی وی را محکوم کرده و در پیامی که از طرف این دفتر در روز یکشنبه منتشر شد، سازمان ملل متحد مقامات هندوراسی را به عدم رعایت آزادی بیان و عدم تضمین ایمنی و حقوق روزنامه‌نگاران متهم کرد.

بر اساس این گزارش، با گذشت نزدیک به دو ماه از انتخابات ریاست جمهوری هندوراس، طرفداران نامزد چپ‌گرای انتخابات، سالوادور نصرالا، کماکان دست از اعتراضات خود برنداشته و به خیابان‌ها آمده و به نتایج انتخابات اعتراض دارند. انتخاباتی که در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۷ برگزار شد و در پایان اعلام پیروزی خوان اورلاندو هرناندز راست گرا و طرفدار سیاست های آمریکا را به دنبال داشت.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار