تبلیغات

ابراز نگرانی مصر از توقیف کشتی حامل مواد منفجره از ترکیه به لیبی

وزارت خارجه مصر نسبت به اخبار رسانه‌ها مبنی بر توقیف کشتی حامل مواد منفجره که از مبدا ترکیه به مقصد بندر مصراته لیبی در حال حرکت بود، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت صحت این خبر آن به منزله نقض قطعنامه ۲۲۹۲ شورای امنیت مبنی بر ممنوعیت انتقال سلاح به لیبی است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است هیئت‌های دیپلمات مصر در پایتخت کشورهای عضو شورای امنیت و هیئت مصر به عنوان عضو دائم سازمان ملل مامور تحرک فوری برای اطمینان یافتن از صحت و سقم اطلاعات وارده و درخواست از کمیته تحریم‌های مربوط به لیبی در شورای امنیت جهت تحقیق درخصوص این رخداد هستند در حالی که همزمان مسؤولان لیبیایی نیز خواستار روشن شدن این مساله هستند.

این وزارتخانه تاکید کرد، تحرک فوری مصر در چارچوب تلاش‌ها جهت مقابله با هرگونه نقض قطعنامه سازمان ملل درخصوص ممنوعیت انتقال  سلاح است.

سفارت ترکیه در لیبی اعلام کرد که آنکارا در حال تحقیق درخصوص ادعای یونان در راستای توقیف کشتی حامل مواد منفجره است.

این سفارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنکارا به کشتی انتقال کالاها از ترکیه به سمت اتیوپی مجوز داده نه به لیبی.

طبق گزارش بیانیه مذکور، آنکارا به ممنوعیت واردات سلاح به لیبی طبق قطعنامه‌ها سازمان ملل پایبند است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است که مقامات ترکیه در حال تحقیق درخصوص اخباری هستند که رسانه‌های لیبیایی و یونانی در راستای توقیف یک کشتی موسوم به"اندرومیدا" در سواحل جزیره کرت توسط گارد ساحلی یونان منتشر کرده‌اند. این کشتی با پرچم تانزانیا حامل مواد سازنده مواد منفجره بوده است.

بر اساس اطلاعات اولیه، کشتی مذکور حامل۳۶۰ کیلوگرم مواد خطرناک بوده است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار