مربی سابق فدرر: حدس زدن زمان بازنشستگی فدرر احمقانه است

تبلیغات

مربی سابق فدرر: حدس زدن زمان بازنشستگی فدرر احمقانه است

پائول آناکون، مربی سابق راجر فدرر در آستانه مسابقات اپن استرالیا اعلام کرد که حدس زدن زمان بازنشستگی فدرر احمقانه است چون او بسیار با استعداد است.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از یورو ‌اسپورت، پائول آناکون که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ مربی راجر فدرر بوده است، معتقد است که نمی‌توان زمان بازنشستگی فدرر را پیش‌بینی کرد. فدرر تاکنون ۱۹ بار قهرمان گرند اسلم شده و به زودی ۳۶ سالگی را پشت سر می‌گذارد.

آناکون درباره فدرر اظهار کرد: همیشه احساس می‌کنم که اسطوره‌ها و الگوهایی که در تمام زمان‌ها عالی‌اند از سرشت متفاوتی هستند. بنابراین اشتباه است که فکر کنیم چه زمانی به کار خود پایان می‌دهند یا چه زمانی برمی‌گردند. هنگامی که با پیت سمپراس کار می‌کردم این را فهمیدم. بنابراین درباره این گونه اظهارات بسیار احتیاط می‌کنم.

آناکون معتقد است که فدرر نشان داده تمام پیش‌بینی‌ها درباره او تاکنون غلط بوده است. او در سال ۲۰۱۷ در دو مسابقه گرند اسلم قهرمان شد؛ اتفاقی که هیچ کس آن را باور نمی‌کرد. او در حال‌ حاضر مسن‌ترین تنیسور در زمان قهرمانی بوده است.

آناکون در ادامه‌ افزود: من درباره راجر فکر می‌کنم که بسیار با استعداد است و تا زمانی که سالم و با انگیزه باشد و از بازی کردن لذت ببرد، می‌تواند به راحتی کارهای زیادی انجام دهد. دلیلی وجود ندارد که او نتواند راه خود را برای قهرمانی دوباره باز کند. قبل از قهرمانی در مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۲، او در بین پنج نفر اول بود و چند باخت سخت داشت. او چند بازی سخت با نواک داشت. من در قلبم احساس کرده بودم که او می‌تواند از شانس‌هایش استفاده کند و با وجود فشار راه خود را دوباره باز کند.

فدرر برای مسابقات اپن استرالیا ۲۰۱۸ شانس زیادی دارد زیرا بسیاری از ستاره‌های تنیس به دلیل آسیب‌دیدگی در این مسابقات غایب هستند. رافائل نادال، رقیب فدرر که در این مسابقات حضور دارد نیز از ناحیه زانو مشکل دارد.

آناکون همچنین معتقد است که هوش فدرر نیز فاکتوری بود که باعث شده او بتواند دوباره به اوج بازگردد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار