تبلیغات

300 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در گلستان ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین پیشقدم عصر امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استانداری گلستان اظهار داشت: در جلسه گذشته کارگره اقتصاد مقاومتی موضوع تامین منابع آبی 7 هزار هکتار از اراضی حاشیه رود اترک را در دستور کار داشتیم و بنا بود منابع تامین آب آن به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی ابلاغ شود.

وی تصریح کرد: پروژه مهم و محوری استان را باید به صورت ویژه در کارگروه اقتصاد مقاومتی دنبال کنیم و به این جهت پروژه‎های گذشته بنا به نظر استاندار مورد پایش قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان ادامه داد: براساس نظر استاندار پروژه‎های مهم استان را در 3 حوزه اقتصادی، عمرانی و حوزه استانداری تقسیم‎بندی و جلسات مختلفی را در این زمینه برگزار کردیم.

پیش‌قدم به مشکل مطالبات سهامداران نیروگاه علی‎آبادکتول اشاره و تاکید کرد: چنانچه صنعت و معدن مجوز دهد از فاینانس برای حل مشکل نیروگاه علی‎آبادکتول استفاده می‎کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان درباره طرح تله‎کابین علی‎آباد کتول تصریح کرد: در احداث تله‎کابین علی‎آبادکتول بحث جنگل و حفاظت جنگل مطرح شده و مساحت آن به 4 هزار و 332 هکتار افزایش یافت که این امر بیلان کار را منفی کرده و برای مثبت شدن بیلان این پروژه درخواست شده اعتبارات استانی تزریق شود.

پیش‌قدم تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار به منابع طبیعی استان، برای مثبت شده بیلان تله‎کابین علی‎آباد کتول اعتباراتی از حوزه استانداری پرداخت می‎شود.

وی درباره پروژه شناورهای تفریحی در سواحل استان گلستان گفت: برای خرید شناورهای تفریحی به علت نقص پهلوگیری سازمان بنادر کشور این موضوع را رد کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: در سال‌جاری بنا بود 427 میلیارد تومان از سوی بانک‎های عامل به عنوان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به صنایع استان تخصیص داده شده که از این میزان 300 میلیارد تومان آن از سوی بانک‎ها ابلاغ شده و حدود 123 میلیارد تومان آن پرداخت نشده است.

پیش‌قدم گفت: بر اساس مصوبات گذشته بنا بود در 10 روز جواب طرح‎های اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه‎های اجرایی به دبیرخانه ابلاغ شود. بسیاری از وقت جلسات کارگره اقتصاد مقاومتی برای پیگیری دستورهای اجرایی دنبال می‎شود و سامانه‎ای به این منظور ایجاد می‎کنیم تا شرح وظایف و گزارش عملکرد دستگاه‎ها را دریافت کند.

پیش‌قدم افزود: سامانه به منظور پیگیری طرح‎های مرتبط با اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان ابلاغ شده که در 10 استان اجرا شده و ما استان یازدهم هستیم و برای اجرای آن نیاز به موافقت استاندار گلستان داریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: مصوبه‎ای که از سوی کارگره اقتصاد مقاومتی به دستگاه ابلاغ می‎شود لازم الاجرا است و باید دستگاه‎ها پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه در این طرح بیش از 56 پروژه محوری به همراه شرح وظایف مسئولان و دستگاه‌های همکار مشخص شده، گفت: مطالعات منطقه نمونه گردشگری قلعه ماران انجام شده و نیاز به تامین اعتبار دارد.

 انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار