تبلیغات

هشدار رئیس پیشین ارتش انگلیس نسبت به هرگونه کاهش نیروی نظامی این کشور

رئیس پیشین ارتش انگلیس اعلام کرد: در صورت کاهش جدی در ظرفیت‌های نظامی انگلیس تاریخ قضاوت خوبی درباره فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری این کشور نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، ژنرال لرد دنت رئیس پیشین ارتش انگلیس در واکنش به گزارش‌های منتشر شده مبنی بر ادغام واحدهای چترباز و تفنگداران دریایی در یکدیگر برای صرفه جویی در هزینه‌ها در بودجه نظامی انگلیس این اظهار نظر را مطرح کرد.

بر اساس این پیشنهادات مطرح شده در گزارش روزنامه تایمز بیش از ۱۴۰۰۰ نفر از نیروهای مسلح انگلیس کاهش می‌یابند، با این حال وزارت دفاع انگلیس این اخبار را "گمانه زنی" اعلام کرده است. بر این اساس، ۱۱ هزار سرباز، ۲۰۰۰ هزار تفنگدار دریایی و ملوان و ۱۲۵۰ تن از نیروهای هوایی انگلیس شغل خود را از دست می‌دهند.

رئیس پیشین ارتش انگلیس در نامه‌ای اعلام کرد: گزارش‌های مطرح شده مبنی بر کاهش نیروی ارتش انگلیس باعث کاهش توانمندی‌های انگلیس در دفاع از حق حاکمیت و حفاظت از شهروندان انگلیسی در داخل و خارج از کشور می‌شود.

رئیس پیشین ارتش انگلیس اعلام کرد: آقای هاموند به عنوان وزیر پیشین دفاع انگلیس ناظر بر کاهش فاجعه بار توانمندی دفاعی انگلیس در دوره خدمت خود در وزارت دفاع بوده و نباید اجازه دهد که این اتفاق برای دومین بار رخ دهد،  در این صورت تاریخ قضاوت خوبی در مورد وی نخواهد داشت.

هاموند در سال ۲۰۱۰ و زمانی که بازنگری کلی در وزارت دفاع انگلیس انجام می‌شد پست ریاست این وزارتخانه را برعهده داشت و در این دوران از تعداد سربازان و اعضای نیروی دریایی و هوایی کاسته شد.

با این‌ حال دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد: می هنوز متعهد به کاهش نیافتن نیروی مسلح انگلیس است. این تعهدات همچنان باقی است. اما ما بازنگری خواهیم داشت و من نمی‌توانم درباره این بازنگری حدس بزنم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار