شرایط حمایت ارزی از شرکت‌های دانش بنیان

تبلیغات

شرایط حمایت ارزی از شرکت‌های دانش بنیان

معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حمایت‌های ارزی این معاونت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سود تسهیلات ارزی شرکت‌های دانش‌بنیان همانند مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

 دکتر مهدی الیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به حمایت‌های ارزی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان گفت: مصوبه‌ای در این زمینه در صندوق توسعه ملی وجود دارد که خط اعتباری برای فعالیت‌های دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه این خط اعتباری هم ریالی است و هم اعتباری، خاطر نشان کرد: سود این تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان 4 درصد کمتر از سود تسهیلات صندوق توسعه ملی است و دقیقات همانند سهمیه مناطق محروم اجرایی شده است.

الیاسی همچنین در خصوص ضمانت صادرات دانش بنیان گفت: برای حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان مشکلی در این زمینه نداریم به گونه‌ای که با صندوق ضمانت صادرات به عنوان یک صندوق بسیار توانمند، توافق نامه‌ای به امضا رساندیم.

معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی با اشاره به جزئیات این تفاهم نامه اظهار کرد: بر این اساس برای ضمانت نامه محصولات دانش‌بنیان شرایط ویژه‌تری قائل شده است و حتی درصد آورده را کمتر محاسبه می‌کند.

به گفته وی در زمینه صدور ضمانت‌نامه برای صادرات محصولات دانش بنیان مشکلات خاصی وجود  ندارد.

وی در عین حال با اشاره به حمایت صندوق‌های پژوهش و فناوری از صدور ضمانت نامه خاطر نشان کرد: این صندوق‌ها می‌توانند ضمانت نامه‌های لازم برای شرکت‌های دانش‌بنیان صادر می‌کنند و الان بسترهای مناسبی در این زمینه ایجاد شده است و مشکلی نداریم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار