تبلیغات

حضور پرشور مردم اراک خط بطلانی بر اغتشاشات و آشوب‌ها +تصاویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک،  روزهای اخیر عده‌ای با سوءاستفاده از مطالبات به‌حق مردم، سعی کردند تا با ایجاد ناآرامی و تخریب اموال عمومی به این اعتراضات دامن زده و اهداف دشمنان و معاندین نظام را اجرایی سازند، اما با هوشیاری ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی از فتنه دشمنان بار دیگر خط خود را از اغتشاش‌گران جدا کرده و در برائت از این افراد نقشه‌های دشمنان را ناکام ساخت.

مردم انقلابی و مومن شهرستان‌های مختلف استان مرکزی امروز از ساعت 10 با تجمع در میادین اصلی اعتراض خود را به دخالت‌های فتنه‌گران و آشوب‌گران اعلام و از رویکرد این افراد اعلام برائت کردند این درحالی بود که در اراک که در این روزها شاهد اغتشاشات آشوب‌گران بود امروز تجمع بزرگ و حماسی مردم مومن و انقلابی اراک در محکومیت اغتشاش‌گران برگزار شد.

حضور مردم در میدان شهدای اراک به حدی بالا است که سرریز جمعیت در خیابان مخابرات، خیابان شهید رجایی، خیابان شهید بهشتی و خیابان امیرکبیر و ابتدای پل خیبر حضور دارند و بارها از مردم درخواست شد به دلیل تراکم بالای جمعیتی قدری متراکم‌تر در میدان حضور یابند تا سایر مردمی که به خیل حاضران در این تجمع اضافه می‌شوند بتوانند در میدان مستقر شوند.

در این تجمع بزرگ علاوه بر مسئولان و اقشار مختلف مردم، قشرکارگری که بخش عمده جامعه استان مرکزی و شهر اراک را به سبب وجود کارخانجات بزرک و مادر در این سرزمین حضور پرشوری داشتند.

اجازه ایجاد هیچگونه ناامنی را در کشور نمی‌دهیم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی که در این مراسم سخنران مراسم بود، با اشاره به تلاش‌ها برای حفظ نظام اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به راحتی به دست نیامده و ملت ایران برای پیروزی این انقلاب چندین هزار شهید، جانباز و آزاده تقدیم کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند سرنوشت این کشور مانند سوریه و عراق شود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی اضافه کرد: آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود عوامل اصلی ناآرامی‌های اخیر هستند که این توطئه هم به برکت حضور ملت غیور ایران اسلامی خنثی شد و ملت ایران یکبار دیگر از این امتحان الهی سربلند بیرون آمدند.

وی تصریح کرد: ملت ایران از قوای سه گانه کشور انتظار دارند که همه ظرفیت های موجود کشور را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تقویت بنیه اقتصادی مردم و به خصوص ایجاد اشتغال به کار گیرند و عدالت اجتماعی نیز در جامعه گسترده شود که قوه قضائیه هم باید سرشاخه و عاملان اصلی نا آرامی های اخیر را شناسایی و به مجازات برساند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: در استان مرکزی جایی برای فتنه و فتنه‌گری وجود ندارد و نباید ابزار دست بیگانگان و دشمنان شد و می‌دانیم که خیانتکاران از ما نیستند چون صدق و امانتداری اصل و شاخصه انقلاب است که آنها ندارند.

مردم تا آخرین نفس مدافع نظام و ولایت هستند

یکی از شهروندان اراکی که از جانبازان دوران دفاع مقدس نیز است، در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به حضور مردم در صحنه اظهار داشت: مردم ایران در برهه های مختلف تاریخ با چالش مواجه شده اند اما زمانی که احساس کنند دشمنان از خارج قصد چالش و ایجاد مشکل دارند وارد عرصه شده و اجازه تعرض نمی دهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران درعرصه های داخلی و بین المللی در دوره اخیر پیروزی های زیادی را تجربه کرده است. امنیت بی بدیل ایران در فضای ناامن منطقه خاورمیانه، سیاست خارجی موفق و سازماندهی شکست داعش خیلی از دشمنان انقلاب اسلامی نظیر آمریکا و صهیونیست ها را عصبانی کرده است.

این شهروند اراکی ادامه داد: وقتی هنجارشکنی و شعارهای ضد نظام را می‌بینیم، رگ غیرتمان به تلاطم می‌افتد و اجازه نمی‌دهیم جولان برای اراذل و اوباش ایجاد شود.

انقلاب اسلامی ایران تحول و حرکت تاریخی را در جهان ایجاد کرده است

شهروند دیگر اراکی نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به تجمع بزرگ امروز اراک اظهار داشت: امروز نیز در نقاط مختلف کشور شاهد خلق حماسه دیگری بودیم و مردم استان مرکزی و شهر اراک نیز همپای مردم دیگر نقاط کشور حضور حماسی در راهپیمایی میثاق با ولایت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه این حضور بیانگر حمایت مردم از نظام و انقلاب است، افزود: مردم نشان دادند که در صورت لزوم همیشه در صحنه حضور دارند و حماسه‌های جدیدی خلق می‌کنند.

این روحانی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران تحول و حرکت تاریخی را در جهان ایجاد کرده است و دشمنان همواره در پی تخریب این نظام و در تلاش برای سقوط و نابودی آن هستند.

وی با بیان اینکه بصیرت و هوشیاری مردم نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند، ادامه داد: آشوب و تخریب در ایران اسلامی با ترفندهای دشمنان انجام می‌شود و توطئه‌های مختلفی را برای دستیابی به اهداف خود طراحی و اجرا می‌کنند.

به‌طور قطع مردم همیشه حافظ و نگهبان انقلاب اسلامیشان بوده‌ و هستند

"علی اکبر کریمی" رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار داشت: به‌طور قطع مردم همیشه حافظ و نگهبان انقلاب بوده‌اند و در روزهای اخیر هم شاهد حضور خودجوش مردم در سراسر کشور برای مقابله با اغتشاش‌گران بوده‌ایم.

وی افزود: امروز امنیت مزیت اجتماعی، منطقه‌ای و جهانی ایران اسلامی است که دشمنان برای به‌خطر انداختن آن از هیچ حربه‌ای غافل نمی‌شوند اما باید به این مسئله آگاه باشند که ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی این اجازه را به آنها نمی‌دهند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور درخشان مردم در تمام عرصه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان داده که هر جا مردم حضور داشته باشند هیچ‌ کسی نمی‌تواند تعرضی به اموال مردم و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

"سیدمهدی مقدسی" سخنگوی فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس  در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به حضور مردم اظهار داشت: مردم امروز با حضصور خود اعلام کردند که صف ما جدا از افرادی است که به اموال عمومی ضربه می‌زنند اما در عین حال باید مسئولان ما توجه داشته باشند که مشکلات به حق مردم و مطالبات به حق مردم را دنبال کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از امروز که مردم آمدند که از نظام جمهوری اسلامی حمایت کنند مسئولیت برای قوای سه‌گانه، مجلسی شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه سنگین شده و ما نباید مطالبات به حق مردم را فراموش کنیم بلکه باید جدیت به خرج دهیم و اشتباهات را برطرف کنیم.

مقدسی بیان کرد: مردم پای ارزش‌ها ایستاده و انقلاب را دوست دارند و صف خود را از اغتشاش گران جدا می‌کنند اما ما مسئولان هم باید به حق مردم توجه کرده و حرف مردم را شنوا باشیم که مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 97 به طور حتم دغدغه به حق مردم را در نظر دارد.

جمهوری اسلامی ایران با اتکا به مردم پیش می‌رود

"حجت‌الاسلام محمد حاجی‌پور" رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به حضور پرشور مردم در مقابله با فتنه‌ و اغتشاشات اخیر اظهار داشت: امروز ملت قیور ایران و به‌ویژه مردم ولایت‌مدار استان مرکزی در پاسخ به فتنه‌گران داخلی که با حمایت آمریکای جنایتکار، اسرائیل غاصب و دیگر هم‌پیمانان آنها به صحنه آمدند تا دفاع همه‌جانبه خود را از اصل مترقی ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی اعلام کنند.

وی افزود: مردم ولایت‌مدار ما به‌سبب برخی مشکلات اقتصادی و بعضی بی‌عدالتی‌هایی که در کشور به‌وجود آمده دردهایی دارند اما این آشوب‌های اخیر که در بعضی از شهرهای کشور به وجود آمد از سوی دشمنان بود و مردم هیچ نقشی در آن نداشتند و این امر سبب شد تا دشمنان قسم خورده اسلام طمع کرده و اقداماتی را در راستای ایجاد اختلال در امنیت ایران اسلامی انجام دهند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی تصریح کرد: امروز مردم با حضور حداکثری خود وارد صحنه شدند تا بساط این فتنه را هم مانند فتنه 88 جمع کرده و مشت محکمی بر دهان دشمن بکوبند.

منبع دفاع از ارزش‌های اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران مردم هستند

"حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور " مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اهمیت دفاع از ارزش‌های اسلامی اظهار داشت: منبع دفاع از ارزش‌های اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران مردم هستند و حاکیمت دینی کشور را مدیون مردم هستیم.

وی افزود: عالی‌ترین جلوه برای حفظ ارزش‌های اسلامی هم در راستای استقلال کشور و هم آرمان‌های انقلاب و هم در راستای حفظ نظام اسلامی مردم نقش بسیار مهمی دارند و حضور ارزشمند مردم در دفاع از جمهوری اسلامی در اصل حاکمیت میهن با مکتب مردم‌سالاری دینی دارای پیام‌های بسیاری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: حضور مردم در دفاع از اسلام و انقلاب سبب خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار، قوت قلبی برای نیروهای انقلاب و استحکام پیوند قلبی با مقام معظم رهبری در راستای نه گفتن به استکبار و مقابله با آشوب‌های خیابانی می‌شود.

قربان‌پور خاطرنشان کرد: ما شاکریم از خدا و تشکر می‌کنیم از مردم که در هر زمان و مکانی که نظام جمهوری اسلامی ایران به آنها نیاز داشت حضور درخشانی داشتند.

حساب مردم از اغتشاش‌گران جدا است

"مهدی زندوکیلی" معاون استاندار مرکزی در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اهمیت مقابله با اغتشاشات اخیر اظهار داشت: ملت ایران بر مقدسات خود و مقام معظم رهبری حساسیت خاصی دارند و هرگز در برابر بی‌حرمتی به اسلام و انقلاب سکوت نمی‌کنند.

وی افزود: اعتراض مردم برای مشکلاتشان بود اما پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران، اسلام و انقلاب هستند و حساب مردم از اغتشاش‌گران جدا است و این ایام شاهد جولان جریان آشوب طلب ضدانقلاب بودیم نه مردم نجیب ایران اسلامی و قطعا باید با آشوب گران برخوردی قاطع کرد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: ملت غیور ایران حاضر هستند برای انقلاب و اسلام جان و مال خود را فدا کنند و همیشه در صحنه حاضر هستند و همواره از عقاید خود دفاع می‌کنند و نمی‌گذارند کشور دستخوش فتنه دشمنان شود.

دست اجنبی‌ها و بیگانگان از آستین آشوبگران بیرون آمد

"علی عباس فلاحتی مطلق" مدیرکل سازمان زندان‌های استان مرکزی نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به آشوب‌های اخیر اظهار داشت: در حوادث چند روز اخیر در کشور، دست اجنبی ها و بیگانگان از آستین افرادی بیرون آمد که سعی در ایجاد اغتشاش، ناامنی و آشوب داشتند که برمبنای تحقیقات صورت گرفته بسیاری از این افراد نسبت به مبانی اعتقادی مقید نیستند و اقداماتشان در راستای خدمت به دشمنان نظام و انقلاب بود.

وی افزود: این اغتشاشات نشان داد برخی خود را به خواب‌زده و برخی دچار فراموشی شده‌اند و این در حالی است که اگر امروز در وضعیتی که کشورهای همسایه دچار جنگ و خونریزی هستند در آرامش به سر می‌بریم مرهون ایثارگری شهدا و جانبازان است.

مدیرکل سازمان زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: دشمن نابودی نظام و اسلام را دنبال می‌کند و با بهانه کردن مشکلات اقتصادی به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب است.

فلاحتی مطلق بیان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران مطمئن باشند مردم ما انقلاب، نظام و رهبر را علی رغم تمام مشکلات اقتصادی و نقدهایی که به شرایط کنونی دارند، دوست دارند و او را تنها نمی‌گذارند.

وی ادامه داد: عده ای می خواهند از مشکلات اقتصادی مردم سوء استفاده کرده و از این طریق بر علیه نظام اسلامی جوسازی کنند که با هوشیاری مردم این گونه اقدامات همواره محکوم به شکست بوده است.

مدیرکل سازمان زندان‌های استان مرکزی عنوان کرد: آمریکا و سایر کشورهای سلطه گر جهان هیچ گاه حامی مردم مسلمان کشورمان نیستند و امروز آنها از این فرصت سوء استفاده کرده و می خواهند توطئه های شیطانی خود را دنبال کنند.

فلاحتی مطلق خاطرنشان کرد: راهپیمایی مردمی در حمایت از نظام اسلامی و ولایت، بهترین پاسخ به اغتشاش‌گران است، چون این انقلاب به دست مردم به ثمر رسیده و امروز باید به دست همین مردم مومن و ولایتمدار حفظ و صیانت شود.

برخورد قاطع دستگاه قضایی با اغتشاشگران در استان مرکزی

این درحالی بود که رئیس کل دادگستری استان مرکزی  در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، از برخورد قاطع قضایی با اغتشاشگران خبر داد و اظهار داشت: تعدادی که دستگیر شده‌اند اگر ثابت شود که اهدافشان تعرض به اموال مردم و ادارات دولتی و مقابله با نظام بوده به طور قطع دستگاه قضا بخشش ندارد و اگر افرادی فریب خورده باشند و یا اینکه مطالبات به حقی داشته باشند که فکر کردند این گردهمایی‌ها مطالبات آنها را ابراز می‌کند با آنها کاری نداریم و راه آنها جدا است اما کسانی که خواسته ملت و افرادی است که خون داده‌اند و رضایت ندارند که با خون شهدا بازی شود دستگاه قضایی با انها برخورد جدی می‌کند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: تعداد دستگیرشدگان باید تفکیک شود چون تعدادی آزاد شده‌اند و افرادی هم پس از بررسی و اینکه ثابت شوند جرمی ندارند آزاد می‌شوند و همچنین رسیدگی به پرونده‌ها به سرعت در حال انجام است و افرادی که با سو قصد با هدف مقابله با نظام حرکت کردند با آنها برخورد جدی می‌شود.

به گزارش تسنیم، این تجمع بزرگ و ماندگار درحالی برگزار شد که امروز بار دیگر برگ زرین دیگری در صفحه تاریخ ولایی استان مرکزی، سرزمین آفتاب و زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی رقم خورد و نشان داد این مردم در پای عهدی که با امام امت در دفاع از رهبر و ولایت فقیه خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی بسته‌اند لحظه‌ای سست نشده و گامی عقب نگذاشته‌اند.

گزارش و عکس از فاطمه مختاری، شقایق ابراهیمی

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار