تبلیغات

امروز هیچ خودرویی به خاطر طرح ترافیک از در خانه‌ها جریمه نشد/ جریمه و توقیف کامیون‌های فرسوده

امروز هیچ خودرویی به خاطر طرح ترافیک از در خانه‌ها جریمه نشد/ جریمه و توقیف کامیون‌های فرسوده

سردار محمدرضا مهماندار در این باره اظهار کرد: شب گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیم گرفت که طرح زوج و فرد از در منازل در روز یکشنبه اجرایی شود اما با توجه به اطلاع‌رسانی دیرهنگام این موضوع و مشکلاتی که ممکن بود به خاطر بی‌اطلاعی برخی از خانواده‌ها از اجرای این طرح ایجاد شود پلیس این موضوع را با استاندار تهران که ریاست این کمیته را برعهده دارد در میان گذاشته و نهایتاً تصمیم جدیدی مبنی بر افزایش محدوده طرح ترافیک به طرح زوج و فرد اتخاذ و این موضوع از سوی رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شد.

مهماندار با بیان اینکه در روز یکشنبه طرح ترافیک در محدوده و ساعت زوج و فرد اجرا شد، گفت: بنابراین امروز هیچ خودرویی به دلیل خروج از منزل و اجرای طرح ترافیک از درب منازل جریمه نشده و اگر احیاناً این اتفاق به شکل معدودی رخ داده باشد سیستم پلیس راهنمایی و رانندگی این جرایم را منظور نخواهد کرد.

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، این تصمیم درخصوص نگرانی برخی از شهروندان و اطلاع‌رسانی دیرهنگام اتخاذ شد و آنچه که تحت عنوان ناهماهنگی دستگاه‌ها مطرح شده است به هیچ عنوان مورد تایید نیست چراکه اجرای این طرح با هماهنگی استاندار محترم تهران انجام شده است.

از امشب کامیون های فرسوده علاوه بر جریمه ۴۵ هزار تومانی توقیف می شوند

رییس پلیس راهور تهران همچنین گفت: برابر هماهنگی با مرجع قضایی از امشب کامیون های فرسوده یعنی با سن بالای ۲۰ سال، علاوه بر جریمه ۴۵ هزار تومانی توقیف می شوند.

مهماندار گفت: کامیون های فاقد برگه معاینه فنی نیز علاوه بر جریمه ۵۰ هزار تومانی راهی پارکینگ می شوند. خودروهای دودزا علاوه بر جریمه ۴۵ هزار تومانی از امشب پلاک تعمیرگاه می گیرند و برای رفع نقص ۲۴ ساعت فرصت دارند

او گفت: خودروهای دارای پلاک تعمیرگاه در صورت تردد با این پلاک بیش از ۲۴ ساعت، توقیف می‌شوند. پلیس راهور پایتخت به جهت حفظ جان شهروندان در برخورد با خودروهای آلاینده هیچ اغماضی نمی کند.

۴۷۴۷

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار