تبلیغات

چالش‌های توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی شناسایی می‌شود

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: شناسایی چالش‌های توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و موانع پیش‌روی تجاری‌سازی محصولات این شرکت‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های تعیین‌شده در ستاد هوایی است.

به گزارش ایسنا، منوچهر منطقی در خصوص اقدامات ستاد برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان هوایی در کشور، بیان کرد: تحقق تجاری‌سازی در صنعت هوایی و هوانوردی ایران در گرو ایجاد یکپارچگی بین بخش‌های مختلف در داخل و خارج صنعت هوایی است. 

وی افزود: شناسایی چالش‌های توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و موانع پیش‌روی تجاری‌سازی و متعاقب آن ایجاد راهکارهای مناسب برای مخاطرات و ریسک‌پذیری و تضمین سرمایه‌گذاری در این بخش از جمله مواردی است که برای تحقق اهداف تجاری‌سازی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی باید مورد توجه قرار گیرد.

منطقی در ادامه تصریح کرد: «ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی»، «ایجاد و توسعه کارگزاری‌های تخصصی صنعت هوایی»، «ایجاد سامانه شبکه شرکت‌های هوایی و هوانوردی» و «فن‌بازار» از جمله برنامه‌های ستاد برای تحقق تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان است.

به گفته منطقی، «کنترل واردات محصولات هوایی مشابه تولید داخل» «ایجاد زیر مجموعه‌های شبکه هایپرمارکت هوایی و هوانوردی» و «تشکیل بانک اطلاعاتی تجاری صنعت هوایی ایران» از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار